دکتر نوبخت؛ همسان‌سازی کارکنان وزارت علوم و بهداشت مورد نظر دولت بوده و معوقات و مابه التفاوت افزایش 50% کارمندان وزارت علوم به دلیل تامین بار مالی توسط دولت باید پرداخت شود

منتخب اعضای شورای کارمندان دانشگاه اورمیه و دانشگاه صنعتی اورمیه با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار کردند.

در این دیدار طرح مشکلات موجود در بین کارمندان وزارت عتف و تاکید بر عدالت محوری در پرداخت‌های حقوق کارمندان دولت و با توجه به اینکه هر دو وزارت علوم و بهداشت از قانون هیات امنایی تبعیت می‌کنند موضوع همسان‌سازی حقوق کارکنان وزارت علوم با بهداشت را که از ابتدای تاسیس شورا خواسته شورا و کل کارکنان وزارت عتف می‌باشد عنوان شده و از آقای نوبخت خواستار رفع این مشکل شدند.
ضمنا با تاکید بر این‌که کلیه دستگاه‌های دولتی افزایش 50% حقوق و مزایای کارکنان خود را که در استفد 98 به دستگاه‌های دولتی ابلاغ شده بود اجرا نمودند و این موضوع در وزارت عتف بطور ناقص اجرا شده بود که با پیگیری اعضای محترم شورای صنفی و حمایت مسئولین محترم دولت از بهمن‌ماه اجرا گردید، حال از ایشان درخواست نمودند تا دستور و نظارت لازم برای پرداخت معوقات افزایش مورد نظر که از اسفندماه سال 98 پرداخت نشده‌است را برای کارمندان صادر نمایند.

در این جلسه دکتر نوبخت اعلام کرد با توجه به اینکه بودجه لازم برای پرداخت مابه‌التفاوت افزایش 50% تامین و در اختیار وزارت عتف گذاشته شده‌است و پیگیری لازم چهت پرداخت انجام خواهد‌شد.
رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور در خصوص همسان‌سازی وزارت علوم و بهداشت نیز گفت با توجه به اینکه هر دو وزارت از ماده 1 قانون احکام دائمی توسعه کشور تبعیت کرده و هر دو نیز هیات امنایی هستند می‌توان برای جلوگیری از اختلاف طبقاتی همسان‌سازی دو وزارت صورت پذیرد.

این دیدار با همت مهندس مهدی دمیرچی از اعضای شورای صنفی دانشگاه اورمیه انجام گرفت در این دیدار خانم شیخی از دانشگاه اورمیه و آقای دکتر مهدی شریفی از اعضای شورای صنفی دانشگاه صنعتی اورمیه به نمایندگی از شورای صنفی کارمندان دانشگاه‌های دولتی کشور به همراه تعدادی از مدیران ارشد این دانشگاه‌ها حضور داشتند.